نویسنده موضوع: اتصال به پایگاه داده راه دور با MyODBC  (خوانده شده: 2525 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین فرهاد سخایی

  • مدیر سایت
  • کاربر فعال
  • *****
  • ارسال: 178
  • امتیاز: +10/-1
    • دیدن مشخصات
اتصال به پایگاه داده راه دور با MyODBC
« : ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۷:۰۲ »
I . اصول اولیه استفاده از MyODBC
یکی از گیرا ترین خصوصیات MySQL پشتیبانی کامل آن از ODBC است . منبع (source)‌ راه انداز و واسط ODBC برای علاقمندان در اکثر مراکزتوسعه و بهینه سازی دستیابی به ODBC در اختیار است . همه توابع ODBC 2.5 و بسیاری دیگر در MySQL پشتیبانی شده است . شما می توانید از Microsoft Access‌ برای تماس با کارگزار (سرور) MySQL خود استفاده نمایید . این آموختار نیز بر این اساس است . MyODBC‌ یک راه انداز ODBC برای سرویس دهنده پایگاه داده MySQL است که توسط شرکت سوئدی TCX Data-Consult تولید گردیده است . توسط برنامه MyODBC ، MySQL از ODBC(Open DataBase Connectivity) پشتیبانی می کند .
- چرا برای اتصال از MyODBC‌ استفاده می کنیم ؟
با MyODBC شما می توانید :
- ارتباط با سرویس دهنده پایگاه داده راه دور را ، از هر نقطه ای که شما به ‌یک برنامه رومیزی مانند Microsoft Access دسترسی داشته باشید، برقرار نمایید .
- ارسال (Export) یک پایگاه داده به یک سرویس دهنده راه دور
- دریافت(Import ) یک پایگاه داده از یک سرویس دهنده راه دور
- اتصال (link) یک پایگاه داده محلی به یک پایگاه داده راه دور
Exporting : برای ارسال یک پایگاه داده هنگامی که شما اولین پایگاه داده راه دور یا online خود را ایجاد می کنید ، کارآمد است .اگر شما یک پایگاه داده دارید که می خواهید آن را به صورت Online‌ قرار دهید . آنرا از Access به MySQL بوسیله یک اتصال ODBC ارسال (export) نمایید . این عمل بسیار آسان انجام خواهد شد . MyODBC به نوآموزان اجازه می دهد تا پایگاه داده های خود را بدون نیاز به آموختن فرمانهای پوسته Unix یا application های سودمند ، در اینترنت قرار دهند .نکته مهم آنست که توجه داشته باشید exporting یک پردازش ایستا در ارسال یک جدول از سرویس دهنده محلی به کارگزار (server) راه دور در هر بار انجام آن ، می باشد . معمولا فیدبکی از شاخص پیشرفت عملیات دریافت نمی شود . هنگامی که شما یک جدول را export می کنید ، دستورات SQL به کارگزار SQL راه دور، فرستاده می شوند . برای ایجاد یک جدول، دستور CREATE TABLE و برای درج داده ارسالی ،INSERT به
کارگزار SQL راه دور ارسال می شوند . اگر جدول پیش از این ایجاد شده باشد ، عبارت CEARTE TABLE فرستاده نخواهد شد و اطلاعات جدید ارسالی از دستور UPDATE استفاده می کنند .
Importing : دریافت جدول از یک پایگاه داده راه دور هنگامی که شما می خواهید یک گزارش از اطلاعات ذخیره شده در آن تهیه نمایید ، می تواند بسیار ارزشمند باشد . با import یک جدول به Access شما می توانید ، نمودارها یا گزارشهایی از داده هایی که به صورت online گرد آوری شده اند ، به آسانی تهیه نمایید . نکته مهم آنست که دریافت یک جدول از یک پایگاه داده راه دور ، در یک سرویس دهنده محلی پردازشی ایستاست و معمولا فیدبکی از شاخص پیشرفت دریافت نمی شود .
Linking: پیوند دهی ؛ هنگامی که شما یک جدول محلی را به یک جدول راه دور متصل می کنید ، به کاربران محلی خود اجازه تغییرات در جدول راه دور را از طریق واسط گرافیکی کاربر Access می دهید . برای مثال ، اگر یک سطر بوسیله یک فرم Access ، به جدول محلی اضافه شود و یا تغییر نماید؛ تغییرات در جدول پیوند شده راه دور نیز اعمال می گردد وآنرا به هنگام می کند .این ارتباط به کاربران مبتدی اجازه می دهدکه پایگاه داده های online خود را به وسیله محیطی دوست داشتنی و با کاربری ساده ، نگه داری نمایند . یکی از فواید اتصال جداول آنست که هر تغییری که توسط کاربرد پایگاه داده محلی صورت پذیرد ؛ در پایگاه داده راه دور نیز اثرخواهـد کرد .این عمل پردازشها بر روی پایگاه داده راه دور را بیشتر قابل رؤیت می کند .
تمامی این اهداف را می توان با استفاده از MySQL و خط فرمان پوسته Unix نیز انجام داد . براخی اوقات کارشناسان ومتخصصین کار کردن با خط فرمان را بیشتر می پسندند . اما برای بسیاری از مردم client) ها و کارکنان اداری ) ODBC راهی آسان برای دریافت داده هایشان از کارگزار راه دور، و یا تولید نمودارهای قالب بدنی شده‘ دلپذیر و گزارشهای مناسبی از داده های online می باشد . MyODBC یک گزینه مهم در میان ابزار های مورد نیاز توسعه دهنگان است . که به شما اجازه می دهد ، تا به مشتریان یک واسط ساده و منعطف برای پایگاه داده های onlineشان بوسیله چارچوب و برنامه کاربردی - که با آن راحت هستند - معرفی نمایید . برای توسعه دهندگان کاربردهای وب ، اجازه یافتن کاربران برای به هنگام رسانی پایگاه داده های راه دور از محل کار ، باعث صرفه جویی در زمان می شود . ورود داده و مدیریت پایگاه داده می تواند از محل کار درست در زمانی انجام شود که یک اسکریپت PHP صفحات پویایی را بر پایه اطلاعات جداول پایگاه داده ، تولید می نماید .
II . بارگذاری MyODBC (Download)
بسته قابل بارگذاری MyODBC در بخش Downloads سایت MySQL به نشانی http://www.mysql.com موجود است . به بخش نرم افزارهای مرتبط با MySQL بروید و Download for MyODBC را انتخاب نمایید .
توجه : برای بارگذاری سریعتر یکی از سایتهای آینه ای MySQL‌ را آزمایش نمایید ، سایتی را برگزینید که به شما نزدیکتر باشد .
MyODBC برای windows 9x و چارچوبهای NT‌ به خوبی گونه های مختلف موجود در Unix در دسترس است . کد منبع MyODBC در بسته فوق موجود است . اگر شما صرفا برنامه کاربردی آن را می خواهید می توانید بدون مشکل ، از کدهای C موجود در بسته چشمپوشی نموده و فقط برنامه اجرایی را نصب نمایید .
توجه : MyODBC در نسخه های مجزایی برای win 9x و NT توزیع شده است ، چون یک اشکال در نصب Microsoft ODBC ، از شناسایی سیستم عامل جلوگیری می کند .
نگارش فعلی MyODBC ،شماره2.5 است . آخرین نگارش از بسته قابل بارگذاری در نشانی زیر موجود است : http://www.mysql.com/doanloads/myodbc . مطمئن شوید که آخرین نگارش که تمامی بروز رسانی ها و رفع نواقص را در بر دارد مورد استفاده قرار می دهید . فایل فشرده MyODBC در حدود 1.5 MB‌ است.
نصب MyODBC
فایل setup.exe را اجرا نمایید . هنگامی که شما پردازش نصب را آغاز نمودید ، اولین پنجره ای که مشاهده خواهید کرد ؛ پنجره نصب MS ODBC است که بایستی بر روی “ continue “ کلیک نمایید . در این بخش پنجره نصب راه اندازها پدیدار می شود . MySQL را انتخاب نموده و بر روی OK کلیک نمایید. اگر مشکلی در نصب پیش آید گزینه نصب وابسته به نگارش را که با کلیک کردن بر دکمه Advanced خواهید یافت ، انتخاب کنید . این دکمه پنجره محاوره Advanced Installation Options را خواهد آورد .
اطلاعات بیشتر در مورد نگارش راه انداز در پنجره version‌ موجود است . اگر راه انداز MyODBC به درستی نصب شده باشد ، پنجره بعدی که مشاهده خواهید کرد مربوط به محاوره Data Source‌ است . این پنجره محاوره ، بخشی از MS ODBC است و ربطی به MyODBC ندارد . شما می توانــید با فراخـوانی
Sample MySQL در پنجره Data Source ، یک مثال از منبع داده ای که توسط MyODBC نصب شده است را ملاحظه نمایید . اگرچه می توانید MySQL entry را انتخاب کرده و دکمه setup را برای ادامه کلیک کنید . اما ما اتصال راه دور را از MS Access پیکربندی خواهیم کرد . هنگامی که کار به اتمام رسید ، شما بایستی پیامی مبنی بر پایان موفقیت آمیز نصب راه انداز ODBC جدید . مشاهده نمایید . سپس بر OK کلیک کنید .
III . پیکربندی و برقراری تماس
- ایجاد ارتباط با یک پایگاه داده راه دور موجود .
پس از آنکه شما راه انداز را نصب کردید ، از Access برای ارتباط با پایگاه داده راه دور استفاده می کنیم . پایگاه داده باید برای دسترسی راه دور تنظیم شده باشد . در بسیاری از ارائه دهنگان خدمات میزبانی وب ، این عمل فقط با یک درخواست انجام می شود . لطفا از مدیر یا گروه پشتیبانی ارائه دهنده خدمات میزبانی وب خود ، درباره فعال سازی دستیابی راه دور به پایگاه داده MySQL پرسش نمایید .
یک Data Source را ایجاد کنید . راه انداز ODBC مناسب را انتخاب و یک Data Source Name (DSN) برای برنامه های کاربردی ویندوز ، ایجاد نمایید . برخی تنظیمات پیچیده و بسیاری اصطلاحات که شما ممکن است با آنها نا آشنا باشید ، وجود دارد . اما براحتی مراحل را دنبال کنید تا به پایان ویزارد برسید .
برروی File | Get External Data |Import کلیک نمایید. بر روی New در پنجره Data Source‌ کلیک نمایید . پنجره محاوره راه انداز MyODBC بایستی پدیدار شود .
ایجاد یک منبع داده جدید
در این بخش شما بایستی یک منبع داده جدید ایجاد نمایید . یک منبع داده ، مکانی است که”داده“ از طریق اتصال ODBC ، منتقل می گردد . نام منبع داده (DSN) همان نام پایگاه داده است . هنگامی که شما یک منبع پایگاه داده ایجاد می کنید ، هرنامی که دوست دارید می توانید به آن بدهید .
استفاده از ویزارد برای ایجاد یک منبع داده جدید
اولین مرحله ، ایجاد یک منبع داده جدید ویندوز است . این مرحله به برنامه های کاربردی ویندوز اجازه می دهد تا به پایگاه داده ODBC شما مرتبط شوند. User Data Source را انتخاب نموده و برNew کلیک نمایید . پنجره بعدی ، فهرستی از راه انداز های ODBC موجود را نشان می دهد که شما می توانید با آنها یک منبع داده ایجاد نمایید. ( می توانید به هر میزان که نیاز داشته باشید منبع داده با هریـک از راه انداز های موجود
ایجاد نمایید .) راه انداز MySQL را انتخاب کنید .
صفحه اطلاعات پالایش شده ای نمایش داده می شود که شامل نوع منبع داده و راه انداز ODBC انتخابی است . بر این اساس ، مرحله بعد به صورت اختیاری است و پیکربندی تنظیمات اختصاصی راه انداز می باشد بر روی Next کلیک نمایید. پانل تنظیم راه انداز MyODBC پدیدار می شود . این صفحه به شما اجازه می دهد تا نام DSN ، تنظیمات کارگزار راه دور و سایر تنظیمات سازگار را مشخص نمایید .شما هرنامی که در فهرست windows DSN شما یکتا باشد را می توانید برای این منبع داده انتخاب کنید .
پورت پیش فرض برای اکثر مواقع درست است . مقدار Server ، User ، Password و فیلد پورت نباید در صفحه نصب مشخص شده باشند . اگر آنها را در این بخش ، مشخص کرده اید ؛ به عنوان مقادیر پیش فرض در ارتباط های بعدی استفاده خواهند شد . مقادیر ، می توانند در زمان استفاده و در صورت نیاز تغییر کنند.
مرجع سریع تنظیمات
نام پایگاه داده شما که توسط windows استفاده خواهد شد. ( این نام می تواند هرجه شما می خواهید باشد ، هرجه به شما کمک کند تا پایگاه داده را به خاطر آورید و یا تشخیص دهید ، بهتر است.)
Windows DSN
آدرس IP‌ و یا Domain‌ میزبان کارگزار پایگاه داده ( می توانید از فراهم کننده خدمات میزبانی وب خود آنرا دریافت نمایید .)
MySQL Host
نام پایگاه داده راه دور است .( توسط فراهم کننده خدمات میزبانی وب و یا شما هنگامی که پایگاه داده را ایجاد کرده اید ، بدست می آید . )
MySQL Database Name
نام کاربری است که می تواند به پایگاه داده راه دور متصل شود . ( از فراهم کننده خدمات میزبانی وب دریافت نمایید . )
User
رمز عبوری است که برای دسترسی به پایگاه داده راه دور نیاز است . ( از میزبان وب خود بخواهید .)شما بایستی سطوح دسترسی درستی برای انجام برخی اعمال خاص مانند ایجاد و یا از بین بردن جداول اتخاذ نمایید . برخی مدیران به شما سه جفت User ID و Password می دهند . یکی برای فقط خواندن ، (SELECT) ، یکی برای دسترسی در حد خواندن و نوشتن (SELECT , INSERT , UPDATE) و دیگری برای کنترل در سطح مدیر) (CREATE TABLE , DROP TABLE , ALTER TABLE به اضافه تمام عبارات و دستورات دیگر SQL
Password
نکته : این آموختار MS ACCESS را برای مثال انتخاب کرده است . به خاطر آنکه Access بتواند بهتر با MyODBC‌ کار کند ، شما بایستی مراحل زیر را دنبال نمایید :
- شما بایستی یک کلید اصلی در جدول داشته باشید .
- بایستی یک timestamp ( گاه فهرست ) در تمام جداولی که می خواهید ، قادر به بروز رسانی آنها شوید ، داشته باشید .
- فقط از فیلدهای double float استفاده نمایید . Access هنگامی که single float را مقایسه می کند، دچار مشکل می شود .
- گزینه “return matching rows “‌ را هنگامی که با MySQL ارتباط برقرار می کنید ، انتخاب نمایید.
- Access بر روی NT ، ستونهای BLOB را به عنوان OBJECTS OLE گزارش می دهد . اگر شما می خواهید ستونهای Memo داشته باشید ، بایستی ستون را به TEXT بوسیله دستور ALTER TABLE ، تغییر دهید .
- Access همیشه نمی تواند ستونهای DATE را به خوبی استفاده کند . اگر شما با این مساله مشکلی پیدا کردید ، این ستونها را به DATE TIME تغییر دهید.
- در برخی حالات ، ممکن است Access پرس وجوهای SQL نادرستی ایجاد کند که MySQL از درک آن ناتوان باشد ، شما می توانید این مشکل را با انتخاب “Query | SQL Specific | Pass-Through “ از منوی Access حل نمایید .اولین باری که منبع داده (data source) ایجاد شد ، به پنجره محاوره Select Data Source بر می گردید . منبع داده ای را که ایجاد کرده اید از لیست انتخاب نمایید . بر OK کلیک نمایید . بایستی یک نسخه از جدول در پایگاه داده راه دور با تمام داده های شما ایجاد شده باشد . هیچ چیزی مبنی بر تایید ارسال داده، نخواهید دید . شما نیاز داری تا جدول را به پایگاه داده راه دور متصل (link) نمایید .IV .دریافت وارسال جداول
دریافت یک جدول از یک پایگاه داده راه دور
پایگاه داده Access را باز نمایید . در پنجره پایگاه داده ، قطعه جداول (Tables) را انتخاب نمایید . به منوی File بروید و سپس از Get External Data ، “Import” را انتخاب نمایید .
در محاوره ، گزینه “To an External File or Database” را انتخاب نموده ، پنجره محاوره “Save As” نمایش داده می شود . در بخش Save As Type ، گزینه ODBC Database را انتــخاب نمایید .
بر Import کلیک نمایید .پنجره “Import Object” پدیدار می شود . اگر جدولی که می خواستید دریافت نمایید در لیست باشد ، آنرا انتخاب کرده و بر Ok کلیک کنید .
Access جدول را بوسیله پرس و جو با پایگاه داده راه دور از طریق اتصال ODBC دریافت می کند . این اتصال برای یک جدول بزرگ می تواند کند باشد . بنابراین یک فنجان قهوه صرف نمایید تا Access کار خود را انجام دهد !
ارسال یک جدول به پایگاه داده راه دور
پایگاه داده Access را باز کنید . در پنجره Database بخش جداول را انتخاب کنید . جدولی را برای ارسال انتخاب کرده به منوی فایل و سپس به Get External Data بروید ، پنجره Export مشاهده می شود . اگر نام جدول همانی است که شما می خواهید ، بر Ok کلیک نمایید . پنجره انتخاب منبع داده پدیدار می شود . بخش (tab) ، Machine Data Source را انتخاب نمایید .ما یک منبع داده جدید صرفا برای این پایگاه داده ایجاد می کنیم . این امر تماس مجدد با پایگاه داده را آسان می کند . بر New کلیک نمایید . پنجره Create New Data Source باز می شود . User Data Source را انتخاب نمایید. بر Next کلیک کرده و راه انداز MySQL را از لیست برگزینید . بر Next کلیک کنید . پانل ، اطلاعات راه انداز شما را نشان می دهد . بر روی Finish کلیک نمایید .
پس از آنکه منبع داده ایجاد شد . شما به محاوره Select Data source بر می گردید . منبع داده ای را که ایجاد کرده اید از لیست انتخاب نمایید . و بر Ok کلیک کنید . این امر بایستی یک نسخه مشابه از جدول بر روی پایگاه داده راه دور با تمام داده های شما ایجاد کند .شما بایستی جدول را به پایگاه داده راه دور منتقل نمایید. برای اتصال جدول ، از بخش جداول ، جدول مورد نظر را انتخاب کرده به File|Get External Data | link Tables ، در پنجره link ، فایلهایی از نوع ODBC Database () ، را انتخاب نمایید . پنجره محاوره Data Source ، ظاهر می شود . از بخش Machine Data Source ، نام منبع داده پایگاه داده خود را مجددا انتخاب نمایید . چندین پنجره خواهند آمد اولی شاید از شما بپرسد کدام جدول را می خواهید پیوند دهید ؟ جدول مورد نظر را انتخاب کنید . دیگر ی ممکن است از شما بپرسد کدام ستون بایستی دارای مقادیر یکتا باشد .( کلید اصلی ).اکنون جدول دوم با همان نام ظاهر می شود . اما یک آیکن ” کره “ نشان می دهد که این جدول راه دور است . شما می توانید با این جدول مانند دیگر جداول کار کنید . ایجاد یک گزارش بر پایه آن یا ایجاد یک فرم که شما می توانید برای بروز رسانی جدول راه دور استفاده کنید .
اخطار : ممکن است تغییر نام برخی ستونها در جدولی که می خواهید ارسال کنید ضروری باشد . MySQL
برخی کلمات را برای خود ذخیره ( رزرو ) کرده است . اکثر عبارات SQL ، رزرو شده اند . به عنوان مثال UPDATE یک کلمه رزرو شده است . بنابراین شما نمی توانید از آن به عنوان نام یک ستون استفاده کنید . جز آن ، نام توابع نباید با نام جداول و یا ستونها یکسان باشد .
یک پایگاه داده تهی Access را باز کنید . به File | Get External Data | Link Table بروید . و فایلهایی با نوع ODBC را انتخاب نمایید. بخش Machine Data Source را انتخاب و نام پایگاه داده خود را از لیست برگزینید . بر Ok کلیک نمایید .
محاوره Link Table پدیدار می شود . شما بایستی یک فهرست از نام جداول ببینید . جدولی را که می خواهید به آن متصل شوید انتخاب و بر Ok کلیک کنید .
محاوره Select Unique Identifier خواهد آمد . شما فهرستی را می بینید . از آن میان ستون یا ستونهایی را که می خواهید به عنوان کلید اصلی باشند ، مشخص نمایید .
شما بایستی یک جدول راه دور در بخش جداول خود ببینید . نشانه ” کره “ مشخص می کند که یک جدول به منبع داده راه دور متصل شده است . جدول را باز کنید بایستی داده های خود را در آن ببینید .اخطار : MS Access 2000 مشکلی دارد که بر ارسال جداول به پایگاه داده راه دور اثر می گذارد . نام جدول هنگام صدور پایگاه داده ارسال نمی شوند . اگر شما فقط به File | Export | Select ODBC رفته و MyODBC را انتخاب کنید یک خطا ODBC ظاهر خواهد شد. این مشکل توسط مایکرو سافت حل شده ودر ویرایش جدید Access وجود ندارد . البته اتصال به جداولی که در پایگاه داده راه دور وجود دارند مشکل ایجا نمی کند . در صورتی که Access شما مشکل داشت می توانید از XP/Access 95/ 97 برای ارسال جداول استفاده نمایید .
انتخاب ها و سازگاری با MyODBC
سازگاری با ODBC
چند نکته برای سازگارکردن داده های شما با ODBC وجود دارد . این نکات از راهنمای MySQL گرفته شده است . مقادیر (“Zero”) مقادیری ویژه اند . اما با استفاده از مقادیر نشان داده شده در جدول می توانید آنها را نگهداری کرده و یا به طور صریح به آنها ارجاع دهید . همچنین می توانید به جای آن از ‘0’ یا
0 استفاده کنید که برای نوشتن نیز آسانتر است . مقادیر زمان وتاریخ “zero” که در MyODBC به کار رفته باشند به طور اتوماتیک به NULL در MyODBC 2.50.12 و بالاتر تبدیل می شوند. چون ODBC نمی تواند چنین مقادیری را بکار برد.
MyODBC مقادیر BLOB را به عنوان LONGVARBINARY و مقادیر TEXT را به عنوان LONGVARCHAR تعریف می کند .
تاریخ بخصوص ‘0000-00-00’ در MyODBC می تواند ذخیره شود . هنگامی که تاریخ ‘0000-00-00’ ، در MyODBC استفاده می شود . به طور خودکار به NULL در MYODBC 2.50 و بالاتر تبدیل می گردد چون ODBC نمی تواند این نوع تاریخ را بکار برد.
توابع رشته ای ، اکنون VARCHAR را بجای CHAR بر می گردانند و نوع ستونهایی که به عنوان CHAR ذخیره شده اند به صورت VARCHAR تبدیل می شوند. این عمل باعث بهتر شدن عملکرد راه انداز MyODBC می گردد. ولی ممکن است برخی از کلاینت های قدیمی MySQL را دچار مشکل نمایند.آنهایی که نمی توانند از نوع فیلد VARCHAR بجای نوع فیلد CHAR استفاده کنند .
آموختن انتخابهای MyODBC
MyODBC به کاربر اجازه می دهد تا چندین انتخاب را که بر رفتار اتصال ODBC موثراند انتخاب نماید. برخی از گزینه ها را شرح می دهیم .
Trace MyODBC
این گزینه واقعه نگاری (LOGGING) از دستورات SQL که به کارگزار MyODBC ارسال شده اند را فعال می سازد. انتخاب فوق زمانی که شما با اتصالی دشوار به پایگاه داده ، روبرو هستید مفید است . گزارش در فایل “myodbc.log” و در درایو C: نوشته می شود . ( توجه کنید که شما بایستی MySQL.dll را برای این انتخاب استفاده نمایید و از بکارگیری mysql2.dll خودداری کنید .) اولین باری که شما یک فایل گزارش ایجاد کردید پرس وجو هایی که MyODBC به کارگزار MySQL فرستاده اسـت را بررســـی کنـــید . بایســتی بتـــوانید پــرس و جــوها را به وسیــله جستـــجوی رشــته ">mysql_real_query" در فایل MyODBC.log بیابید .
ALLOW BIG results
SQL_BIG_ Result می تواند با GROUP BY و DISTINICT به کار رود تا به بهینه ساز گفته شود مجموعه پاسخ می تواند سطرهای بسیاری داشته باشد . در این حالت ، MySQL مسقیما جداول موقت
را در صورت نیاز بکار برد . MySQL‌ در این حالت ، ترجیح می دهد تا یک مرتب سازی انجام دهد به جای آنکه یک جدول موقت بر روی عناصر GROUP BY انجام دهد .
Don’t Prompt on Connect
هنگامی که یک اتصال ODBC ایجاد می شود از کاربر نخواهد خواست تا به صورت دستی ، نام کاربری و رمز عبور را وارد نماید ( واحتمالا سایر اطلاعات مورد نیاز )
سایر گزینه ها از این قرارند :
Ignore # in #.table.
Use manager cursors (experimental).
Don't use setlocale.
Pad CHAR to full length.
Return table names in SQLDescribeCol.
Use compressed protocol.
Ignore space after function names.
Don't optimize column width.
Force use of named pipes.
Change BIGINT columns to INT.
No catalog (experimental).
Read options from C:my.cnf.