نویسنده موضوع: نصب دی وی دی رام DVD ROM  (خوانده شده: 5983 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین فرهاد سخایی

  • مدیر سایت
  • کاربر فعال
  • *****
  • ارسال: 178
  • امتیاز: +10/-1
    • دیدن مشخصات
نصب دی وی دی رام DVD ROM
« : ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۸:۵۶ »
حتما اکثر دوستان این کار برایشان بسیار ساده و بی اهمیت است ولی من خودم یه روزی بلد نبودم. و برای کسانی که ممکن است ندونن مینویسم.
قبل از شروع به نصب DVD رام یا CDرام جدید باید توجه کنید که بهتر است بیشتر از دو رام بر روی کامپیوتر قرار نگیرد یعنی اگر شما یک CD رام ویک CDرایتر داشته باشید و بخواهید یک DVDرام هم به آنها اضافه کنید به کامپیوترتان فشار می آید و ممکن است Power نتواند برق هر سه را تامین کند پس در اینصورت بهتر است CD رام را خارج کرده و به جای آن DVD رام را قرار دهید.
حالا روش نصب که حتما اکثر دوستان میدانند:
ابتدا پوشش های کناری case که با دو پیچ به بدنه متصل است را باز کرده و جدا می کنیم. قسمتی که CD رام یا DVD رام قرار می گیرد به صورت ورقه ای جدا شدنی است که با پیچ گوشتی آنرا بر میداریم ،اگر هم جایگزین CD رام قبلی می کنیم که دیگر نیازی به این کار نیست فقط باید پیچ های CD رام قبلی را باز کرده و کابل هایش را جدا کنیم و آنرا خارج کنیم.
 سپس DVD رام را از سمت خارج وارد قسمت مورد نظر کرده و آن را میزان می کنیم و پیچ هایش را می بندیم (4پیچ دارد که بستن 2تا از آنها هم کفایت می کند). پشت DVD رام یا CDرام دو تا کابل متصل میشود. یکی که پهن است (IBE) و به مادربورد متصل میشود .مراقب باشید خارهایش دقیقا در جای خود قرار بگیرند. کابل دیگر که باریکتر است (ساتا) به Power وصل میشود و کار برق رسانی را انجام میدهد.
نکته:
 درقسمت پشتDVD رام یک چیپ کوچک مشکی رنگ وجود دارد به نام (Jumper) که باید دقت کرد این چیپ با چیپ CD رام قبلی هر دو بر روی پیش فرض خود نباشند یعنی اگر یکی بر روی پیش فرض قرار دارد دیگری را جایش را تغییر دهیم.

مجید

  • مهمان
با عرض سلام
مشکلی که برای من پیش امده,نصب یک DvdRom قدیمی برروی سیستم که کابل پهن به مادربورد نمیخوره و آیکن روی ویندوزنمیاد میخواستم ببینم مشکل از کجاس با تشکر